top of page

Про Палац

Маріупольський міський Палац естетичного виховання (МПЕВ) (директор Вікатто Геннадій Миколайович) – це сучасний комплексний позашкільний навчальний заклад, який забезпечує здобуття якісної освіти та творчий розвиток підростаючого покоління.

Палац є складовою частиною системи безперервної освіти, який дає дітям, юнацтву та молоді додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами і здібностями, та також забезпечує потреби працівників освіти у творчій самореалізації, організації дозвілля мешканців Маріуполя.

Заклад заснований у 1937 році. Головна мета роботи Палацу – розвиток життєво компетентної, творчої особистості, здатної до саморозвитку і самовдосконалення та створення умов для самореалізації вихованців.

У МПЕВ функціонують 33 творчих об’єднання, на базі яких створено 123 гуртка. Загальна кількість вихованців – 2365. Гуртки охоплюють чотири напрямки діяльності: художньо-естетичний, науково-технічний, гуманітарний та соціально-реабілітаційний. Заклад працює за п’ятирічною Перспективною програмою розвитку, метою якої є забезпечення умов для системного розвитку МПЕВ як закладу життєвої компетентності шляхом актуалізації діяльнісного характеру змісту освіти, підвищення рівня її ефективності та управління.

Педагогічний колектив нараховує 52 педагогічних працівника. Це досвідчені високопрофесійні педагоги та фахівці, які працюють в постійному режимі творчого пошуку, застосовують інноваційні педагогічні технології. Багато з них нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, чотири з них мають знак «Відмінник освіти України», один – нагрудний знак «Софія Русова». Результатом роботи педагогічного колективу є дипломи та грамоти дипломантів та лауреатів, призові місця на фестивалях та конкурсах обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів.

У Палаці  10 колективів мають почесні звання:

- 5 колективів мають звання «Народний художній колектив»: ансамбль спортивного бального танцю «Карнавал» (кер. Вікатто І.В., Вікатто Г.М., Вікатто П.Г.), ансамбль народного танцю «Дружба» (кер. Сосновська О.Л.), хореографічний ансамбль «Натхнення» (кер. Бобова Н.А., Хоменко А.В.), вокально-хоровий колектив «Кантилена» (кер. Ушкало Л.О.), ансамбль народного танцю «Світлячок» (кер. Мазур Г.Л., Шкуропатська С.І.).

- 5 – «Зразковий художній колектив»: ансамбль дитячої естрадної пісні «Крапельки-2000», вокально-хореографічний естрадний дитячо-юнацький колектив «Лимонад» (кер. Лубянська О.В.), студія образотворчого мистецтва «Жар-птиця» (кер. Бурлаченко О.В.), образотворча студія «Палітра» (кер. Мурашкіна А.О.), студія декоративно-ужиткової творчості «Шедевр» (кер. Бучко В.Г.)

З метою розширення освітніх послуг у місті, виявлення здібностей дитини на ранній стадії розвитку та підготовки малюків до навчання у гуртках Палацу функціонують гуртки Об’єднання раннього естетичного розвитку, в яких діти віком 4-6 років отримують якісні позашкільні послуги з таких предметів, як «Логіка», «Буквознавство», «Англійська мова», «Українська мова», «Народознавство», «Розвиток мовлення», «Образотворче мистецтво»,«Ритміка».

Робота щодо соціально-реабілітаційного напрямку здійснюється в гуртках «Дивосвіт», «Самообслуговування» та «Музично-театральний» на базі Центру соціально-педагогічної реабілітації та абілітації «Повір у себе»,  головною метою якого є: Соціалізація дітей та підлітків з психофізичними вадами в соціум, надання вихованцям різного рівня компетентностей,  виходячи із їх можливостей.

Тут прагнуть до того, щоб незалежно від причин і характеру інвалідності надати вихованцям можливість оволодівати необхідним розміром знань, вмінь та навичок, розвивати їх індивідуальність в умовах спеціально організованого навчально-виховного процесу, органічно об’єднаного з іншими формами реабілітації та інтеграції у суспільстві.

 

Маріупольський міський Палац естетичного виховання є центром культурного життя дітей та молоді міста. Щорічно на його базі проводиться велика кількість розважальних, інтелектуальних та професійно спрямованих заходів.   

Основною стратегічною метою МПЕВ на майбутнє є підготовка конкурентних соціально-орієнтованих підлітків; створення атмосфери творчості для розвитку традиційних напрямків діяльності та розробки нових моделей розвитку позашкільної освіти дітей, суб’єктами якої є педагог, дитина, його батьки. 

Наші пріоритети

Виховання творчої особистості – одне з найважливіших соціальних завдань, яке покликані розв’язувати і батьки, і освітяни, і громадськість. Адже відомо, що кожна цивілізована країна, кожна розвинена нація одним з найбільших своїх скарбів вважає талановиту людину. Тому перед нами постала проблема виховання творчої особистості, збереження та розвиток обдарованості, сприяння розвитку здібностей, виховання талановитої молоді.

А таланти потрібно плекати змалку, тож недарма належну увагу ми повинні приділяти розвитку дитячої творчості. Потрібно створювати умови, за яких найкращим чином можна б реалізувати потенційні можливості кожної дитини, виховання творчої особистості. І саме увага, турбота, любов до дитини є тією основою, на якій зростає впевненість щодо своїх можливостей, інтерес до різних сфер навколишнього життя. І головне – дати кожній дитині повірити в свої сили, відчути свої досягнення і спонукати до нових творчих злетів, до самореалізації і самоудосконалення.

Саме цим пронизана діяльність Маріупольського міського Палацу естетичного виховання. Різні гуртки, що працюють в дитячих установах, об’єднують навколо себе справжніх юних ентузіастів. Кожна дитина може обрати для себе те, що їй до вподоби, до чого прагне її маленька душа і серце.

Маріупольський палац естетичного виховання – міський позашкільний навчальний заклад, він є організатором різних занять та заходів з дітьми та учнівською молоддю, скарбницею юних обдарувань. У вільний від шкільного навчання час сюди щодня у свої творчі лабораторії поспішають юні майстри, творці. Навіть на канікулах діти знаходять собі заняття по душі у гуртках, творчих об’єднаннях, а також вірних друзів. Свої досягнення, оригінальність ідей, творчі здобутки талановиті діти демонструють на обласних конкурсах, змаганнях, виставках .

Саме Палац забезпечує умови особистісного розвитку дітей на основі актуалізації гуманістичних традицій світової культури з врахуванням художніх інтересів і потреб виховання естетичної свідомості, залучає учнівську молодь до активного процесу у сфері культури та мистецтва.

 

Наша історія

Міський Палац піонерів і жовтенят було створено рішенням Маріупольського міського відділу народної освіти 23 березня 1937 року. Працювало 15 гуртків.

17 квітня 1944 року Палац піонерів і жовтенят змінив свою назву. Він став називатися Маріупольський Будинок піонерів і школярів, а з 1986 року – Маріупольський міський Палац дитячої та юнацької творчості.

Протягом 1937-1986 років Будинок піонерів і школярів змінював свою адресу п'ять разів. З 1986 року міський Палац дитячої та юнацької творчості розташовується за адресою м. Маріуполь, проспект Металургів, 19.

В грудні 2007 року міський Палац дитячої та юнацької творчості було реорганізовано у міський Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді.

В 2016 році   міський Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді реарганізовано у Маріупольський міський Палац естетичного виховання.

 

bottom of page